--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       
 

KAŞ KALDIRMA AMELİYATI

Kaş kaldırma ameliyatı kaşların pozisyonundan kaynaklanan olumsuz yüz ifadesini gidererek daha canlı ve daha kendinden emin bir görünüm kazandırma amacıyla yapılan işlemdir.

Kaş kaldırma ameliyatları, üst yüz ya da alın germe ameliyatının içinde, blefaroplasti ameliyatı ile kombine edilerek ya da tek başına uygulanabilir. Kaşlarda sarkıklık ve düşüklük söz konusu olan durumlarda alın germe ameliyatı daha uygun bir seçenektir. Kaşlarda herhangi bir sarkma söz konusu olmayıp kenarlarının kalkması arzu edildiğinde alın germe işlemini uygulama gereği yoktur.

Tek başına kaş kaldırma girişimi hastanede yatış olmadan, lokal anestezi altında uygulanabilir. Ameliyat, saçların arasından yapılan 1 cm. lik kesi içinden girilerek kaşların altındaki dokuların yukarıya doğru asılması şeklinde yapılır. Ameliyattan sonra rahatsızlık verecek derecede ağrı oluşmaz, kişi günlük hayatına hemen dönebilir.

Eğer kaş kaldırma işlemi alın germe ile birlikte yapılacaksa endoskopik yöntem kullanılır ve ameliyat kamera yardımı ile çok daha az bırakılarak yapılır. Endoskopik yöntemle yapılan alın germe ve kaş kaldırma ameliyatları hem daha az ize, hem de daha doğal ve kalıcı sonuçlar almamıza yardımcı olur.

Aynı kesilerden gerektiği taktirde orta yüz bölgesi de gerilebilmektedir ve kulakönü kesisine de gerek kalmamaktadır. Çok daha az iz bırakarak çok güzel sonuçlar almak endoskopik facelift yöntemi ile artık mümkündür.

Ameliyatı takiben 2 gün sonra banyo yapılabilir. Ameliyat, saçlı deri içinden girilerek yapıldığı için iz dışarıdan bakıldığında görünmez.

 
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    @ Copyright  2008  Derviş Akbilen Tüm Hakları Saklıdır.

ANASAYFA - HAKKIMIZDA - DOKTORUMUZ - SIK SORULAN SORULAR - BİZE ULAŞIN - SİTE HARİTASI

Adres : İbrahim Haşim Sk. No:10/2 Lefkoşa KIBRIS (Cyprus)  ~  Tel :+90 392 223 84 00 - 01  ~  Mail : dervis@dervisakbilen.com