--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       
 

DUDAK KALINLAŞTIRMA AMELİYATI

   

Dudak kalınlaştırma estetiği ameliyatı kısa olarak açıklamak gerekirse şahsın kendi vücudunda bulunan yağ dokularının veya yapay dolgu maddelerinin dudak kısmına enjekte edilmesidir.

Peki, kimler yaptırabilir derseniz, dudaklarının ince veya düzgün olmadığından yakınan herkes yaptırabilir. Ameliyata başlamadan önce mutlaka ağız kısmında uçuk veya diğer dudaklarla ilgili rahatsızlık veya enfeksiyon kaptırabilecek iltihaplı sivilce türü oluşumların olmaması gerekmektedir.Bu ameliyatlarda kullanılan yöntemlerin en güvenilir ve doğal olanı kesinlikle hastanın kendi vücudundan alınan yağ dokularıdır. Genelde diğer dolgu maddeleri olsun kişinin kendi yağ dokusundan olan dolgular olsun hepsini birer ömrü olduğunu unutmamak gerekir. Dudaklara enjekte edilen madde vücut tarafından bir süre sonra bir kısmı emilmektedir. Bu sebeple aynı dudak kalınlaştırma ameliyatlarını 2 veya 3 kez tekrarlamak gerekebilmektedir. Bu tekrarlar sayesinde hastanın istediği dolgunluk ve şekil elde edilir ve bu şekil kalıcı olarak ömür boyu muhafaza edilmiş olur.

Ameliyat lokal anestezi altında yapılmaktadır. Kullanılacak olan dolgu maddesi bir şırınga yardımıyla dudakların kırmızı kısmıyla dış deri kısmı arasındaki bölümden enjekte edilerek uygulanmaktadır.

Ameliyat sonrasında lokal anestezi etkisini yitirmeye başladığında dudaklarınızda geçici bir hassasiyet, uyuşukluk ve kuruluk hissedebilirsiniz. Bu 1-2 gün sürebilir. Eğer dolgu maddesi olarak vücudunuzun herhangi bir bölgesinden yağ dokusu alındıysa bu bölgede ödem oluşabilir buda 7 ila 8 gün içersinde iyileşecektir.

Nekahet döneminde 2 hafta kadar güneşten uzak durmak oldukça önemlidir. Dudaklarınızdaki kuruluğu gidermek için doktorunuzun önerdiği bir nemlendirici krem kullanabilirsiniz. Sosyal hayatınıza ara vermenize gerek yoktur, ama en azından 1 gün dinlenmek iyi olacaktır. Eğer ameliyat bölgesinde ödem oluşumu varsa dinlenme süreci 2 veya 3 güne çıkabilir. Vücuttan alınan yağ dokusuyla yapılan dolgularda genelde herhangi bir yan etki görülmemektedir. Sadece yağ dokusu alınan bölgede ödem oluşabilir, buda geçici bir durumdur. Fakat diğer dolgu maddeleriyle yapılan ameliyatlarda vücut yabancı maddeye karşı reaksiyon gösterebilmektedir. Çok sık görülen bir durum olmamakla birlikte görülme riski %25 diyebiliriz.

 
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    @ Copyright  2008  Derviş Akbilen Tüm Hakları Saklıdır.

ANASAYFA - HAKKIMIZDA - DOKTORUMUZ - SIK SORULAN SORULAR - BİZE ULAŞIN - SİTE HARİTASI

Adres : İbrahim Haşim Sk. No:10/2 Lefkoşa KIBRIS (Cyprus)  ~  Tel :+90 392 223 84 00 - 01  ~  Mail : dervis@dervisakbilen.com