--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       
 

ÇENE VE ELMACIK KEMİĞİ AMELİYATI

   

Çene ucunun  kemik yapısı yüz estetik görünümünde çok önemli bir yere sahiptir. Çene ucu normalden ileride veya geride olan yüzlerde profil ve önden görünüm ileri derecede etkilenir. Bu ameliyatları ile birlikte yüz profili ve projeksiyonu düzeltilir.

Profiloplasti de denilen bu uygulamada sıklıkla burun ameliyatları ile kombine olarak yapılır. Yandan bakıldığında çene ucu buruna göre geride olanlarda burun estetiği yapılırken çene ucuna yerleştirilen protez ile yüzde burun çene ve yanak orantısı sağlanmış olur. Çene protezi aynı zamanda boyun derisini de gerdiği için hastalar ki gıdılı görünümde düzelmiş olur. Yani hem çene ucu istenen yere gelir hem de boyun ve gıdı da gerilmiş olur.

Çene ucu normalden geride olan hastalarda önceden yapılan konsültasyon sırasında kararlaştırıldığı büyüklükteki implant lokal anestezi altında ağız içinden veya çene altından yapılan küçük bir kesiden yerleştirilir ve hastanede kalmayı gerektirmez. Çene bölgesinde  hafif bir şişme olabilir ki bu da birkaç gün içinde kaybolur. Hasta 3-7 gün içinde normal günlük yaşamına dönebilir. İz bırakmaz ve hastanede kalmayı gerektirmez.

 

Çene uzu normalden bir miktar ilerde olan hastalarda ise ağız içinden yapılan kesiden çene ucu kemiği küçültülür. Bu diğerine göre biraz daha geç iyileşir, hasta bir hafta içinde işine dönebilir. "Elmacık Kemiği Estetiği" ve/veya "Burun Estetiği"  ve/veya  Endoskopik Yüz germe (Face lift) ameliyatları ile birlikte yapılabilir.  

Bu ameliyatlar halk arasında yeni yeni popülarite kazanmakta olup basit güvenli ve acısız olmasına karşılık yüz estetiğinde ciddi düzelme ve gençleşme sağlayan kolay bir işlemdir.

Çıkık elmacık kemikleri yüze gençlik, sağlık , güzellik ve çekicilik ifadesi verirler. Bu ameliyatla yüz profili ve projeksiyonu düzeltilir.  "Çene Ucu Estetiği" ve/veya "Burun Estetiği" ameliyatları ile birlikte yapılabilir.

Önceden hasta ile yapılan konsültasyon sırasında kararlaştırıldığı büyüklükteki  implant lokal anestezi altında ağız içinden yapılan küçük bir kesiden yerleştirilir ve hastanede kalmayı gerektirmez. yüzde hafif bir şişme olabilir ki bu da birkaç gün içinde kaybolur. Hasta 1-2 gün içinde normal günlük yaşamına dönebilir. İz bırakmaz.

Bu ameliyat halk arasında yeni yeni popülarite kazanmakta olup basit güvenli ve acısız olmasına karşılık  yüz estetiğinde ciddi düzelme ve gençleşme sağlayan kolay bir işlemdir.

 
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    @ Copyright  2008  Derviş Akbilen Tüm Hakları Saklıdır.

ANASAYFA - HAKKIMIZDA - DOKTORUMUZ - SIK SORULAN SORULAR - BİZE ULAŞIN - SİTE HARİTASI

Adres : İbrahim Haşim Sk. No:10/2 Lefkoşa KIBRIS (Cyprus)  ~  Tel :+90 392 223 84 00 - 01  ~  Mail : dervis@dervisakbilen.com